Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

NewsletterWiadomość HTML?

Sonda

Czy portal www.ofszlaksobieskiego.pl spełnia Państwa oczekiwania?

Dodaj nową odpowiedź!
3 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

odwiedziny:odwiedziny:3390881

Gmina Ludwin

Wielkość tekstu:

 

Budowa infrastruktury turystycznej nad jeziorem Piaseczno i Łukcze (gmina Ludwin).

Przedmiotem konsultacji będzie zagospodarowanie przestrzeni turystycznej nad jeziorami Piaseczno i Łukcze w tym m.in. przygotowanie do wdrożenia inwestycji w zakresie wyposażenie w mała infrastrukturę turystyczną i przygotowanie informacji dla potencjalnych turystów. W warsztatach weźmie udział co najmniej 100 osób (mieszkańcy, turyści, władze lokalne, specjaliści [prawnicy architekci, urbaniści] i przedstawiciele NGO’s).

CharetteMetoda, która zostanie zastosowany przy konsultacji dla tej inwestycji kluczowej, zakłada zebranie w jednym miejscu osób reprezentujących różne środowiska i będących specjalistami w różnych dziedzinach (prawnicy, urbaniści, architekci, urzędnicy, artyści, działacze społeczni) i zaproszenie ich do wspólnej, moderowanej rozmowy. W jej efekcie powstają konkretne zalecenia i propozycje odnośnie przedmiotu konsultacji np. budowy domu kultury, czy adaptacji przestrzeni publicznej.

 Jest to metoda wykorzystywana głównie do planowania na szczeblu lokalnym. Pozwala na zebranie w początkowej fazie procesu planowania praktycznych pomysłów i przedstawienie różnych punktów widzenia. Zachęca także do włączania się i współpracy uczestników pochodzących z różnych środowisk, do tej pory ze sobą niewspółpracujących. W czasie spotkań wszyscy uczestnicy mają okazję do przedstawienia swoich potrzeb, ale także poznania i zrozumienia potrzeb pozostałych. Wspólnie też wypracowują rekomendacje dotyczące projektu. Proces składa się z kilku faz. Na początku następuje podzielenie głównego przedmiotu namysłu na mniejsze elementy - tematy do dyskusji, nad którymi w następnej fazie zastanawiają się poszczególne grupy. Co jakiś czas wszyscy uczestnicy spotykają się wspólnie i opowiadają sobie nawzajem o postępach prac oraz uzyskują od pozostałych uwagi i sugestie, które mają brać pod uwagę w kolejnej rundzie pracy w grupach.

Materiały promocyjne

Tu wkrótce pojawią się materiały promocyjne

Na skróty