Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Kalendarz

grudzień 2017
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

NewsletterWiadomość HTML?

Sonda

Czy portal www.ofszlaksobieskiego.pl spełnia Państwa oczekiwania?

Dodaj nową odpowiedź!
3 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

odwiedziny:odwiedziny:2941999

Opis pomysłu na rewitalizację Rynku II w Łęcznej

W związku z realizacją projektu pn. „Wzmocnienie spójności społecznej, gospodarczej i terytorialnej w Obszarze Funkcjonalnym Szlaku Jana III Sobieskiego w województwie lubelskim”, współfinansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz środków krajowych prosimy o opisanie własnego pomysłu na zmianę Rynku II. Państwa pomysły i uwagi pozwolą na wybór optymalnych rozwiązań.

Stare Miasto w Łęcznej na nowo – trwają konsultacje społeczne

Gmina Łęczna w ramach projektu „Wzmocnienie spójności społecznej, gospodarczej i terytorialnej w Obszarze Funkcjonalnym Szlaku Jana III Sobieskiego w województwie lubelskim” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG opracuje dokumentację rewitalizacji Rynku II wraz z przyległymi ulicami. Zanim to się stanie musi poznać opinie osób zainteresowanych tj. mieszkańców Łęcznej, samorządowców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych itp. na temat tego jak ma wyglądać centrum Starego Miasta w Łęcznej. Temu celowi służą właśnie konsultacje społeczne prowadzone metodą partycypacji społecznej. Po wypracowaniu wspólnej wizji zagospodarowania Rynku II łęczyński samorząd przystąpi do opracowania projektów technicznych.

Do tej pory w ramach konsultacji społecznych odbyły się dwa spotkania konsultacyjne poprzedzone analizą desk research oraz badaniem potrzeb interesariuszy.

W pierwszym spotkaniu udział wzięli mieszkańcy oraz działacze społeczni, przedstawiciele samorządu miejskiego oraz przedsiębiorcy. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania dobrych praktyk z całego świata dotyczących problemów podobnych do rewitalizacji Rynku II. Na tym samym spotkaniu podczas pracy w grupach uczestnicy zastanawiali się nad funkcjami jakie obszar ma pełnić po rewitalizacji.

Drugie spotkanie to warsztat podczas,  którego uczestnicy we współpracy ze specjalistami od rewitalizacji i kształtowania przestrzeni publicznej tworzyli w grupach 4 wizualizacje Rynku II na podstawie przygotowanych wcześniej przez zespół prowadzący konsultacje minimakiet Rynku.

Ostatnie spotkanie będzie przedstawieniem wizualizacji opracowanych na podstawie wcześniejszych spotkań. Podczas ostatnich konsultacji przeprowadzone zostanie głosowanie nad dwiema propozycjami rewitalizacji Rynku II.

Zapraszamy na trzecie otwarte spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji Rynku II w Łęcznej wraz z przyległymi ulicami. Spotkanie odbędzie się 25.09.2014 r. (czwartek) o godzinie 12:00 w sali Rady Miejskiej w Łęcznej przy Placu Kościuszki 22.

Łęczna

 Zapraszamy na pierwsze otwarte spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji Rynku II w Łęcznej wraz z przyległymi ulicami. Spotkanie odbędzie się 04.09.2014 r. (czwartek) o godzinie 1200 w sali Rady Miejskiej w Łęcznej przy Placu Kościuszki 22.

Czytaj więcej: Łęczna 

Materiały promocyjne

Tu wkrótce pojawią się materiały promocyjne

Na skróty